Jesteś tutaj: Start » Wydarzenia kulturalne

Wydarzenia kulturalne

Polska na Emigracji - uroczystość

Polska na Emigracji - uroczystość

Była to dla nas wyjątkowa i ważna uroczystość. Taka, którą my, muzealnicy, zapamiętamy na długo. Wszystkich Państwa zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia oraz do zwiedzania naszej nowej wystawy czasowej.

Wystawa czasowa „Polska na emigracji”

Wystawa czasowa „Polska na emigracji”

Muzeum Podkarpackie w Krośnie od 15 maja 2021 roku do końca stycznia 2022 udostępniać będzie wyjątkową wystawę czasową prezentującą zabytki wybrane spośród dziewięciu tysięcy poloników podarowanych placówce przez Stowarzyszenie Muzeum Wojska Polskiego we Francji. Wernisaż wystawy odbędzie się 15 maja o godzinie 18:00.

Projekt Filatura w sieci

Projekt Filatura w sieci

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
Projekt ma charakter edukacyjno-artystyczny. W jego ramach zostały zarejestrowane i udostępnione online trzy różne programy koncertowe, połączone z prelekcjami przybliżającymi genezę prezentowanych utworów i ich kontekst historyczny.

MUZEUM NIECZYNNE

MUZEUM NIECZYNNE

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku z remontem Muzeum nieczynne dla zwiedzających do odwołania.
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju jesteśmy zmuszeni do odwołania uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Kolegiackiej w Krośnie połączonej z wmurowaniem urny z ziemią z grobów katyńskich oraz wernisażu wystawy czasowej w Muzeum Podkarpackim w Krośnie „Polska na emigracji”. Jeżeli warunki pozwolą, to uroczystości te odbędą się w kwietniu 2021 roku.

Magazyny Studyjne Szkła i Archeologiczny Plac Zabaw już otwarte!
Więcej informacji w zakładce "Edukacja"

Dofinansowanie

Dofinansowanie

Muzeum Podkarpackie w Krośnie otrzymało dofinansowanie z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Infrastruktura Kultury w wysokości 250 000,00 zł na realizację zadania pn. Poprawa infrastruktury Muzeum Podkarpackiego w Krośnie i Programu Ochrona Zabytków na zadanie pn. Krosno, Muzeum Podkarpackie, Pałac Biskupi (XIV w.): montaż instalacji przeciwwłamaniowej oraz przeciwpożarowej wraz z budową rozdzielni zasilania systemów bezpieczeństwa w wysokości 80 000, 00 zł.

Do góry