Katalog wystawy prezentującej wybrane zabytki znajdujące się w kolekcji 9 tysięcy poloników przekazanych Muzeum Podkarpackiemu w Krośnie przez paryskie Stowarzyszenie Muzeum Wojska Polskiego we Francji. Publikacja jest bogato ilustrowanym opracowaniem ukazującym przykłady wyjątkowych eksponatów Stowarzyszenia Muzeum Wojska Polskiego we Francji, które przekazano do Krosna. Kolekcję tworzą unikatowe archiwalia, fotografie, plakaty, dzieła sztuki, mundury, sztandary, odznaczenia i publikacje.
Pośmiertny tomik poetki związanej z Krosnem i Jedliczem. Zawiera niepublikowane wcześniej wiersze i sentymentalne wspomnienia z ostatnich lat życia, poświęcone głównie Jej małej ojczyźnie.
Wieloletnie badania prowadzone nad ceramiką przez Prof. dr hab. inż. Macieja Pawlikowskiego z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przedstawione w tej publikacji przynoszą wiele cennych informacji pomimo tego, że są jedynie skromnym wyborem z badań dużych serii materiałów ceramicznych. Jest to jedna z pierwszych publikacji omawiających kompleksowo problemy związane z tworzywem ceramicznym i jego domieszkami, ważna nie tylko dla archeologów.
Nakład wyczerpany! Autor: Czesław Nowak. Muzeum Podkarpackie w Krośnie, Krosno 2019 Publikacja dotycząca lat okupacji niemieckiej i pierwszego dziesięciolecia Polski „ludowej”. Chociaż ukazuje ona...
Publikacja powstała po kilku latach przygotowań, w wyniku interdyscyplinarnych konferencji naukowych odbywających się w Muzeum Podkarpackim w Krośnie w latach 2015-2016. Zarówno spotkanie, jak i prace naukowców dotyczyły uniwersum światła. Badali je fizycy, astrofizycy i astrolodzy, biolodzy, wypowiadali się na jego temat archeolodzy, historycy, inżynierowie i historycy techniki, rozprawiali o nim historycy sztuki i filozofowie z całej Polski. Konferencja obejmowała szeroko pojętą problematykę światła, jego natury, funkcji, zastosowania i odbioru.
Autor: Krzysztof Gierlach Spektrum publikacji stanowią najcenniejsze eksponaty z dziedziny historii oświetlenia naftowego zgromadzone w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.
Publikacja powstała po kilku latach przygotowań, w wyniku interdyscyplinarnych konferencji naukowych odbywających się w Muzeum Podkarpackim w Krośnie w latach 2015-2016.
Po dwudziestu latach od zorganizowania pierwszej międzynarodowej konferencji archeologicznej o stanie i potrzebach badań archeologicznych w Karpatach, Muzeum Podkarpackie w Krośnie zdecydowało się powtórzyć cykl, zaczynając od przedstawienia swoistego bilansu i podsumowania aktualnego stanu badań oraz określenia dalszych potrzeb badawczych na tych terenach.
W miastach południowo-wschodniej Polski, wschodniej Słowacji, północno-wschodnich Węgier i zachodniej Ukrainy. W świetle badań Archeologicznych i historycznych.
Autor: Anna Guz. Muzeum Podkarpackie w Krośnie, Krosno 2011 Monograficzne opracowanie dotyczące życia i twórczości malarza Stanisława Bergmana, pod wieloma aspektami będące pionierskim. Praca...