Europejskie Dni Dziedzictwa 2014

Dziedzictwo – źródło tożsamości
Tradycyjnie już we wrześniu, Podkarpacie włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, których tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Dziedzictwo – źródło tożsamości”. Niewątpliwie są one wyjątkową okazją do poznania dorobku kulturowego naszego regionu. To wspaniały projekt społeczno-edukacyjny, łączący szereg różnorodnych przedsięwzięć, będących swoistą reprezentacją wieloaspektowości naszego dziedzictwa.

Dwa Oblicza

IV Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza
Trzcinica 16-17 sierpnia 2014

60 ZABYTKÓW NA 60 LAT MUZEUM

Od czasów pierwszych gabinetów osobliwości prezentujących zbiory sztuki, muzealnictwo przeszło głęboką transformację. Szczególnie ostatnia dekada przyniosła ogromne zmiany zarówno w pojmowaniu kultury narodowej, jak i organizacji oraz strategii działania wielu instytucji kultury w Polsce. Jednak w ciągu 60. lat istnienia Muzeum w Krośnie były u podstaw jego działalności rzeczy fundamentalne, nie podlegające zmianom. Wśród nich najważniejsze było i jest gromadzenie oraz trwała ochrona pamiątek przeszłości, naszego dziedzictwa. To najbardziej konstytutywny cel istnienia wszelkich „mouseionów”. Dlatego pragniemy zaprezentować wystawę będącą świadectwem tej uniwersalnej zasady, swoisty bilans, podsumowanie tej i pozostałych form naszej działalności.

60 lat Muzeum w Krośnie

Widok starówki krośnieńskiej nie może obyć się bez Pałacu Biskupiego i wszyscy mieszkańcy naszego miasta już zapewne od dawna kojarzą żółty, duży budynek na ulicy Piłsudskiego z mieszczącym się w jego murach Muzeum Podkarpackim. Ale czy wiedzieliście Państwo, że mija nam sześćdziesiątka?!

Google Business Photos

Wirtualne zwiedzanie ekspozycji Szkła Podkarpackich Hut oraz Historii Oświetlenia dostępne w Google!