Jesteś tutaj: Start » Wydarzenia kulturalne

Wydarzenia kulturalne

Europejskie Dni Dziedzictwa 2014

Europejskie Dni Dziedzictwa 2014

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy
– Oddział Muzeum Podkarpackiego w Krośnie

„Bez epoki kamienia nie byłoby naszego istnienia”
czyli początki źródeł naszego dziedzictwa

Już 20 i 21 września 2014 r. w Karpackiej Troi przeniesiemy się w pradzieje! W ramach XXII edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się pod hasłem „Dziedzictwo- źródła tożsamości”, przekonamy się, że bez epoki kamienia nie byłoby naszego istnienia.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2014

Europejskie Dni Dziedzictwa 2014

Dziedzictwo – źródło tożsamości
Tradycyjnie już we wrześniu, Podkarpacie włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, których tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Dziedzictwo – źródło tożsamości”. Niewątpliwie są one wyjątkową okazją do poznania dorobku kulturowego naszego regionu. To wspaniały projekt społeczno-edukacyjny, łączący szereg różnorodnych przedsięwzięć, będących swoistą reprezentacją wieloaspektowości naszego dziedzictwa.

Dwa Oblicza

Dwa Oblicza

IV Karpacki Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza
Trzcinica 16-17 sierpnia 2014

60 ZABYTKÓW NA 60 LAT MUZEUM

60 ZABYTKÓW NA 60 LAT MUZEUM

Od czasów pierwszych gabinetów osobliwości prezentujących zbiory sztuki, muzealnictwo przeszło głęboką transformację. Szczególnie ostatnia dekada przyniosła ogromne zmiany zarówno w pojmowaniu kultury narodowej, jak i organizacji oraz strategii działania wielu instytucji kultury w Polsce. Jednak w ciągu 60. lat istnienia Muzeum w Krośnie były u podstaw jego działalności rzeczy fundamentalne, nie podlegające zmianom. Wśród nich najważniejsze było i jest gromadzenie oraz trwała ochrona pamiątek przeszłości, naszego dziedzictwa. To najbardziej konstytutywny cel istnienia wszelkich „mouseionów”. Dlatego pragniemy zaprezentować wystawę będącą świadectwem tej uniwersalnej zasady, swoisty bilans, podsumowanie tej i pozostałych form naszej działalności.

60 lat Muzeum w Krośnie

60 lat Muzeum w Krośnie

Widok starówki krośnieńskiej nie może obyć się bez Pałacu Biskupiego i wszyscy mieszkańcy naszego miasta już zapewne od dawna kojarzą żółty, duży budynek na ulicy Piłsudskiego z mieszczącym się w jego murach Muzeum Podkarpackim. Ale czy wiedzieliście Państwo, że mija nam sześćdziesiątka?!

Do góry