Od Towarzystwa Tatrzańskiego do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego

Ekspozycja przygotowana została z okazji 140-lecia utworzenia Towarzystwa Tatrzańskiego. Było to pierwsze stowarzyszenie zajmujące się turystyką górską, budową schronisk, znakowaniem szlaków turystycznych, naukowym poznawaniem gór, ochroną przyrody i folklorem góralskim na całym obszarze górskim ziem dawnej Polski.

DZIEŃ OTWARTY

Jan Gancarski
Dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie
zaprasza na
Dzień Otwarty
25 września 2014 roku

LOSY KROSNA I KROŚNIAN W LATACH WIELKIEJ WOJNY 1914-1918

W 100. rocznicę wybuchu I wojny światowej Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza na nową wystawę czasową, która ma na celu przypomnienie dramatycznych wydarzeń jakie rozegrały się podczas trwania wielkiej wojny – pierwszej której nadano miano totalnej.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2014

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy
– Oddział Muzeum Podkarpackiego w Krośnie

„Bez epoki kamienia nie byłoby naszego istnienia”
czyli początki źródeł naszego dziedzictwa

Już 20 i 21 września 2014 r. w Karpackiej Troi przeniesiemy się w pradzieje! W ramach XXII edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbędą się pod hasłem „Dziedzictwo- źródła tożsamości”, przekonamy się, że bez epoki kamienia nie byłoby naszego istnienia.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2014

Dziedzictwo – źródło tożsamości
Tradycyjnie już we wrześniu, Podkarpacie włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, których tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Dziedzictwo – źródło tożsamości”. Niewątpliwie są one wyjątkową okazją do poznania dorobku kulturowego naszego regionu. To wspaniały projekt społeczno-edukacyjny, łączący szereg różnorodnych przedsięwzięć, będących swoistą reprezentacją wieloaspektowości naszego dziedzictwa.