Jesteś tutaj: Start » Wydarzenia kulturalne

Wydarzenia kulturalne

Wielki Album Krośnieński

Wielki Album Krośnieński

Muzeum Podkarpackie w Krośnie ma przyjemność zaprezentować Państwu już trzecią wystawę czasową związaną z akcją Wielki Album Krośnieński. Wraz z Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie, dzięki Państwa dobrej woli możemy tworzyć tą niezwykłą kolekcję zdjęć. Przed Państwem portrety krośnian powstałe podczas zeszłorocznej Nocy Muzeów.

Dotacja MKiDN

Zakup kolekcji eksponatów japońskich w celu rozbudowy zbiorów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji...

Wykopaliska na rynku w Krośnie

Wykopaliska na rynku w Krośnie

Niewiele mówiły na ten temat źródła pisane. Przebadano 17 arów z 0,8 ha powierzchni placu rynkowego rozpoznając sondażowo całą jego przestrzeń. Natrafiono na pozostałości osady ze starszej epoki brązu (1600-1400 lat p.n.Ch.) oraz osady celtyckiej z okresu lateńskiego (II w. p.n.Ch.). Osada słowiańska powstała tu w X wieku i od tego czasu ludzie nieprzerwanie zasiedlali ten obszar. Było to miejsce bardzo dogodne dla osadnictwa, z natury obronne, położone na kulminacji wzniesienia, w widłach Wisłoka i Lubatówki.

Do góry