DZIEŃ OTWARTY W MUZEUM PODKARPACKIM W KROŚNIE

Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza na XI edycję Dnia Otwartego. Warto tego dnia zajrzeć do Pałacu Biskupiego na ulicę Piłsudskiego, chociażby po to żeby zerknąć na nowe wystawy czasowe i poznać naszych wyjątkowych gości…

Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa na Podkarpaciu Utracone Dziedzictwo Wrzesień 2015

Koordynator Wojewódzki EDD na Podkarpacie
Muzeum Podkarpackie w Krośnie
Kultura, w każdym swoim aspekcie jest jak żywy organizm. Czy ma wymiar materialny, czy niematerialny – żyje i wzrasta wraz z nami, rodzi się i obumiera. Choć będąc częścią naszej cywilizacji, towarzysząc nam we wszystkich etapach życia, choć niewspółmiernie nas ubogaca – niekiedy pozwalamy jej drobnym cząstkom odejść, niszczymy lub pozwalamy niszczyć, zapominamy… Pozwalamy wymknąć się i odejść niepowtarzalnym elementom naszego dziedzictwa. Nie dziwi zatem fakt, że hasłem jednej z największych europejskich imprez kulturalnych – Europejskich Dni Dziedzictwa – jest w tym roku właśnie Utracone Dziedzictwo. To już 23 edycja tego przedsięwzięcia w Polsce, sięgająca tym razem właśnie do tych aspektów naszej wspólnej kultury, które zdają się być zapomniane, odchodzą na naszych oczach lub już bezpowrotnie je utraciliśmy.

Dwa Oblicza

V Karpacki Festiwal Archeologiczny