Złoto Południa

Niedaleko od Karpackiej Troi, wielkiego centrum kulturowego z początków epoki brązu, w trakcie prac polowych miejscowy rolnik znalazł na powierzchni pola trzy złote bransolety spięte złotym drutem.

Egzoplanety – szkło artystyczne Yana Zoritchaka

Wystawa jest okazją do przedstawienia twórczości Yana Zoritchaka, znakomitego współczesnego artysty. Urodził się w 1944 roku w Zdziarze, w Słowacji. Studiował w zeleznobrodowskiej Szkole Szklarskiej w latach 1959-1963. Następnie kształcił się w Szkole Sztuki Użytkowej w Pradze pod kierunkiem słynnego profesora Stanislava Libensky’ego. Tam silnie zainspirowany badaniami nad kosmosem, rozpoczyna w 1969 roku pracę nad uchwyceniem piękna wszechświata w bryle szkła. Po studiach opuszcza swój rodzinny kraj, by na stałe osiąść w Talloires we Francji, gdzie kontynuuje swoje dzieło. Tytułowe egzoplanety stały się tematem przewodnim twórczości autora.

UWAGA ZMIANY!

16.05.2015 w godzinach od 10.00 do 16.00 Muzeum Podkarpackie w Krośnie będzie nieczynne dla zwiedzających. Zapraszamy od 16.00 do 24.00 na Noc Muzeów.
17.05.2015 w Muzeum będzie ograniczony dyżur pracowników i niemożliwa będzie rezerwacja usługi przewodnickiej dla zorganizowanych grup.

WIELKI ALBUM KROŚNIEŃSKI  ANNO DOMINI 2014

WIELKI ALBUM KROŚNIEŃSKI ANNO DOMINI 2014

Od początku maja do połowy czerwca 2015 r. Muzeum Podkarpackie w Krośnie ma przyjemność prezentować portrety krośnian powstałe w ramach akcji Wielki Album Krośnieński, mającej miejsce podczas corocznej Krośnieńskiej Nocy Muzeów.