Hucuły – konie Karpat Wschodnich

Wystawa fotograficzna Łukasza Grudysza
Muzeum Podkarpackie w Krośnie w okresie od lipca do października br. prezentuje wystawę fotograficzną Łukasza Grudysza „Hucuły – konie Karpat Wschodnich”. Przedstawione na ekspozycji fotografie koni huculskich i krajobrazów górskich wykonane zostały w trakcie licznych wyjazdów autora na Huculszczyznę położoną na terenie Ukrainy oraz w górach Beskidu Niskiego i Bieszczadów. Wielkoformatowe zdjęcia prezentowane są w tonacji czarno-białej i kolorowej.

Złoto Południa

Niedaleko od Karpackiej Troi, wielkiego centrum kulturowego z początków epoki brązu, w trakcie prac polowych miejscowy rolnik znalazł na powierzchni pola trzy złote bransolety spięte złotym drutem.

Egzoplanety – szkło artystyczne Yana Zoritchaka

Wystawa jest okazją do przedstawienia twórczości Yana Zoritchaka, znakomitego współczesnego artysty. Urodził się w 1944 roku w Zdziarze, w Słowacji. Studiował w zeleznobrodowskiej Szkole Szklarskiej w latach 1959-1963. Następnie kształcił się w Szkole Sztuki Użytkowej w Pradze pod kierunkiem słynnego profesora Stanislava Libensky’ego. Tam silnie zainspirowany badaniami nad kosmosem, rozpoczyna w 1969 roku pracę nad uchwyceniem piękna wszechświata w bryle szkła. Po studiach opuszcza swój rodzinny kraj, by na stałe osiąść w Talloires we Francji, gdzie kontynuuje swoje dzieło. Tytułowe egzoplanety stały się tematem przewodnim twórczości autora.

UWAGA ZMIANY!

16.05.2015 w godzinach od 10.00 do 16.00 Muzeum Podkarpackie w Krośnie będzie nieczynne dla zwiedzających. Zapraszamy od 16.00 do 24.00 na Noc Muzeów.
17.05.2015 w Muzeum będzie ograniczony dyżur pracowników i niemożliwa będzie rezerwacja usługi przewodnickiej dla zorganizowanych grup.