Karpacka Troja po raz kolejny otrzymała dofinansowanie z programu Współpracy Transgranicznej PL-SK

Muzeum Podkarpackie w Krośnie otrzymało w ramach mikroprojektu: „Wspólne dzieje – wspólna edukacja – wspólna przyszłość” nr PL-SK/KAR/IPP/III/121 realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013 środki na realizacje kolejnego przedsięwzięcia w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy. Partnerem po stronie słowackiej jest Muzeum w Hanuszowcach n/Toplą, a całkowita wartość projektu to nieco ponad 50 500,00 €, z czego 85% to środki Unii Europejskiej.

Wielkanoc 2015

Z okazji Świąt Wielkanocnych Muzeum Podkarpackie w Krośnie życzy wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt, pełnych wiary, nadziei i życzliwości. Radosnego, wiosennego nastroju w gronie najbliższych i przyjaciół.

MY Z NAPOLEONEM

Muzeum Podkarpackie od 12 marca do 31 maja 2015 r. prezentować będzie wystawę poświęconą jednej z najbardziej wyrazistych postaci w historii – Napoleonowi Bonaparte.

Przyroda Magurskiego Parku Narodowego

Prezentowana wystawa fotograficzna ukazuje bogaty świat przyrody pięknego i rzadziej odwiedzanego zakątka kraju, jakim jest Magurski Park Narodowy.